O pivu

Odborné, ale i zajímavé články a novinky z pivního světa. Vše přehledně na jednom místě.

Pivní turistika obohatí váš pivní svět

Pivní Turistika

Máte rádi pivo a neobejdete se bez něj na žádné dovolené či o víkendu? Pak se vypravte na pivní turistiku. Připravíte si nečekané zážitky, dozvíte se mnohých informací a seznámíte se s historií tohoto lahodného moku.

Datum vydání: 4.11.2015 | Autor: Michal Palán


Užijte si pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm

Užijte si pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm

Už nějakou dobu od svých známých slýcháte o speciálních pivních lázních, ale nikdy jste se nedozvěděli více podrobností? Láká Vás představa, že byste se na půl hodinky ponořili až po hlavu do koupele připravené z pivních přísad a přitom popíjeli neomezené množství tohoto zlatavého moku?

Datum vydání: 1.11.2015 | Autor: Michael Chrascina


Historie pivovarnictví v České republice

Historie pivovarnictví v České republice

Pivovarnictví má na území České republiky dávnou tradici. Vyvíjelo se od primitivní přípravy v domácnostech přes řeme­slnou výrobu a následně na průmyslovou výrobu v strojních pivovarech až po současnou mo­derní velkovýrobu.

Datum vydání: 12.10.2009 | Autor: Michal Palán


Začínáme sbírat pivní tácky: Sběratelská burza

Sběrateslká burza

Co je sběratelská burza? Jde o událost, na které se scházejí sběratelé na předem určeném místě v předem domluvený čas. Termíny jednotlivých burz bývají vždy dostatečně předem vyhlašovány většinou více jak půlroku předem. Kde to je a kdy? Jak se to dozvím?

Datum vydání: 26.1.2014 | Autor: Michal Palán


Začínáme sbírat pivní tácky: Archivace tácků

Archivace pivních tácků

Sbírku pivních tácků můžete ukládat hned několika způsoby. Vždy jde jen o to, zvolit takový způsob, který Vám bude nejvíce vyhovovat a který nebude při procházení sbírky tácky opotřebovávat či dokonce poškozovat.

Datum vydání: 22.12.2013 | Autor: Michal Palán


Historie pivního tácku

Historie pivního tácku

Z čeho vlastně vznikl pivní tácek? Milovníci piva by to už měli vědět, ale pro ty, kteří to snad neví jsme dnes připravily článek o vzniku pivního tácku. Dočteme se v něm k čemu byl dříve používán a jak dosáhl dnešní podoby.

Datum vydání: 8.12.2004 | Autor: Michal Palán


Historie piva

Historie piva

Jak vlastně vzniklo pivo? Kde se ten lahodný mok vzal Kdy spatřilo světlo světa? Kdo ho vymyslel? Tak na tyto a spoustu dalších otázek naleznete odpověd v našem dnešním článku.

Datum vydání: 1.12.2004 | Autor: Michal Palán