Pivní turistika obohatí váš pivní svět

Máte rádi pivo a neobejdete se bez něj na žádné dovolené či o víkendu? Pak se vypravte na pivní turistiku. Připravíte si nečekané zážitky, dozvíte se mnohých informací a seznámíte se s historií tohoto lahodného moku. Pivní turistika se u nás teprve jako nový fenomén zabydluje, avšak má obrovský zájem.

České pivovary

V České republice se můžete vydat do několika muzeí s historií piva i sládkovství, třeba v Žatci nebo Plzni. Rovněž můžete absolvovat exkurze v českých pivovarech a minipivovarech. Zkuste si, jak se vaří pivo, podívejte se, jak se stáčí do lahví a zjistěte si informace, které vás zajímají a běžně se k nim nedostanete.

Chcete-li si koupit zajímavý předmět s pivní tématikou? Pak navštivte některý z originálních pivních obchodů. Můžete zde zakoupit dárkové balení piv, vaše oblíbená i neznámá zahraniční piva, dárkové poukazy a řadu dalších věcí. Ideální místo pro pořízení netradičního dárku.

Za výlet stojí i pivní slavnosti. Po české republice se jich konají stovky ročně. Navštívit můžete v Plzni Pilsner Fest, festival malých a středních pivovarů Slunce ve skle, slavnosti v Nepomuku nebo v Chodové Plané. Pivovar Černá hora vybudoval pivní cyklistickou stezku a každý rok můžete přijít na pivní pouť. V minipivovaru Rožnov spojte příjemné s užitečným a užijte si pivní lázně. Na Olomoucku se můžete těšit na Litovelský otvírák nebo Zubr fest. Stále je co si vybrat ať jedete na sever či na západ.

Každý chlap, který má rád pivo by si měl pivní turistiku alespoň jednou užít. Příjemně strávený víkend ve wellness pivních lázních nebo naopak pivní festival vás přivede na jiné myšlenky, seznámíte se s dalšími milovníky chmelového pití. Navíc, žena bude ráda, že ji vezmete na výlet ;-)

Zbožňujete pivo? Zjistěte si, jak se vlastně připravuje, co jeho výrobě předchází. O nově načerpané informace se můžete podělit se svými přáteli v oblíbené hospůdce či diskuzi na Facebooku a poté můžete společně vyrazit na pivní turistiku.


Datum vydání: 4.11.2015 | Autor: Michal Palán

Hodnocení:
Nejlepší Super Průměr Nic moc Hrůza Počet shlédnutí celkem2891Počet shlédnutí dnes1Celkové hodnocení2.81Počet hodnotících1622
Odeslat adresu na e-mail Tiskdiskuse (0)